Шановні співвласники багатоквартирного будинку/гуртожитку!

Шановні співвласники багатоквартирного будинку/гуртожитку!

Комунальне підприємство «Наше місто» Запорізької міської ради повідомляє Вам про наступне.

Внесено зміни до законодавства України щодо включення до обов’язкових послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку (Кодекс газорозподільчих систем, Наказ Мінрегіону № 190 «Про затвердження обов’язкового переліку робіт (послуг)»).

Для безаварійної експлуатації газових мереж та з метою попередження випадків при користуванні газом та побутовими газовими приладами, необхідно вчасно виконувати технічне обслуговування та поточний ремонт газових мереж.

У випадку незабезпечення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку, постачання природного газу на будинок ПРИПИНЯЄТЬСЯ оператором газорозподільної мережі. (Правила безпеки систем газопостачання № 285 від 15.05.2015 р.). Випадки припинення газопостачання в місті Запоріжжі непоодинокі. Треба зазначити, що відновлення газопостачання – процедура тривала та оплатна.

З метою недопущення припинення газопостачання на будинок в цілому, а також зважаючи на відсутність інформації щодо укладеного індивідуального договору про надання послуг з технічного обслуговування та поточного ремонту газових мереж, КП «Наше місто» уклало зазначений договір з оператором газорозподільної системи АТ «Запоріжгаз».

Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 року № 1060 (набуття чинності 01.05.2021)технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирних будинках здійснюється за рахунок співвласників такого будинку.

Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку та види робіт, які є обов’язковими під час технічного обслуговування, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.

Зважаючи на викладене вище повідомляємо Вас про те, що починаючи з лютого 2022 року в рахунках на сплату послуг з утримання/управління вводиться рядок «Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання». Нарахування буде здійснюватися виключно за фактом надання послуг оператором газорозподільних мереж АТ «Запоріжгаз». У разі необхідності кожен мешканець може звернутися до КП «Наше місто» для ознайомлення з первинними бухгалтерськими документами щодо виконання робіт.

Додатково повідомляємо, що відповідно до законодавства власники багатоквартирного будинку/гуртожитку можуть звернутися до оператора газорозподільної системи АТ «Запоріжгаз або до іншого суб’єкта господарювання, який має право на виконання зазначених робіт за укладенням індивідуального договору. В такому випадку необхідно повідомити КП «Наше місто» для виключення будинку/гуртожитку із договору з АТ «Запоріжгаз».

Для отримання роз’яснень та консультацій пропонуємо Вам звертатись до підприємства за адресою: м. Запоріжжя, вул. Українська, 29а (пон. – чт. з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 16.45, обідня перерва з 12.00 до 12.45). Тел.0676543163.

Адміністрація КП «Наше місто»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *